Blog

Mieszkanie w bloku czy dom jednorodzinny?

By 20 kwietnia 2020 Lipiec 14th, 2020 No Comments

Szukasz idealnego miejsca do zamieszkania dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się czy mieszkanie w bloku będzie lepsze od domu jednorodzinnego? A może wręcz odwrotnie, szukasz nietuzinkowego domu na sprzedaż w malowniczej okolicy? Niezależnie od tego, czy wciąż zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy mieszkaniem w bloku a domem jednorodzinnym, czy też już zdecydowałeś się na zakup domu, z pewnością zainteresują Cię domy na sprzedaż na Osiedlu Ville Parkowe. Osiedle Ville Parkowe to niebanalna inwestycja realizowana na terenie willowej części warszawskiego Wilanowa, w Wilanowie-Zawadach. W okolicy inwestycji znajdują się cenione szkoły polskie i międzynarodowe, a także przedszkola i żłobki. Zawady to również doskonale rozwinięte zaplecze i infrastruktura, w ramach której mieszkańcy okolicy mają dostęp do szeregu sklepów, restauracji, klubów fitness, a nawet pola golfowego. Ale gros oferowanych mieszkańcom atrakcji to nie jedyny atut tej niezwykłej lokalizacji. Zawady to przede wszystkim spokój, który stwarza idealne warunki do odpoczynku po ciężkim dniu w pracy oraz malownicza zielona okolica, która wprost zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dom jednorodzinny a mieszkanie w bloku

Osoby poszukujące idealnego miejsca dla siebie i swoich rodzin mogą wybierać spośród szerokiej i bardzo zróżnicowanej oferty lokali mieszkalnych dostępnych zarówno w ramach rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Rynek pierwotny oferuje nam mieszkania i domy od dewelopera, których zaletą jest nowoczesny projekt oraz wykorzystanie przy budowie nieruchomości materiałów konstrukcyjnych nowej generacji. Rynek wtórny kusi relatywnie niższymi cenami oraz lokalizacją, która np. ze względu na zagospodarowanie terenu wokół nie pozwala na wybudowanie w sąsiedztwie danej działki kolejnych budynków mieszkalnych. W tym artykule chcemy się jednak skupić na rynku pierwotnym oraz mieszkaniach i domach jednorodzinnych od dewelopera. Które z nich lepiej odpowiedzą na nasze potrzeby i oczekiwania?

Mieszkanie w bloku wielorodzinnym jest tańsze od domu i teoretycznie łatwiejsze w utrzymaniu – koszty remontu dachu czy zaizolowania fundamentów są dystrybuowane pomiędzy wszystkich lokatorów, dzięki czemu praktycznie nie odczuwamy ewentualnych remontów. W przypadku domu jednorodzinnego remonty dachu, ogrodzenia czy koszty izolowania fundamentów ponosimy sami. Z drugiej strony właściciele domów nie płacą czynszu ani opłat na fundusz eksploatacyjny, co – jeśli podchodzimy do kwestii wcześniejszego planowania remontów z głową – pozwala nam zaoszczędzić wystarczająco dużo środków na ich przeprowadzenie.

Koszty utrzymania nieruchomości odgrywają bardzo ważną rolę podczas wyboru mieszkalna lub domu. Jednak przed podjęciem decyzji zakupowej warto rozważyć również inne aspekty. Metraż, liczba pokoi, własny ogród, garaż – dom jednorodzinny ma nam do zaoferowania znacznie więcej niż mieszkanie w bloku. A jeśli zdecydujemy się na dom w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej, okaże się że jego zakup wiąże się z wydatkowaniem mniejszej kwoty niż się pierwotnie spodziewaliśmy. Jak to możliwe?

Ceny domów jednorodzinnych

Ceny domów jednorodzinnych są uzależnione od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj zabudowy, drugim wielkość przynależącego do domu ogrodu. Domy wolnostojące są standardowo droższe od nieruchomości w zabudowie szeregowej i bliźniaczej oraz segmentów. W przestrzeniach gęsto zaludnionych, takich jak Warszawa istotny wpływ na cenę nieruchomości ma areał przynależnej do niej działki. Jeśli więc marzymy o relatywnie niewielkim domu ze stosunkowo dużym ogrodem, warto rozejrzeć się za inwestycjami mieszkaniowymi realizowanymi w pewnym oddaleniu od centrum miasta. Większość z nich, podobnie jak Osiedle Ville Parkowe jest doskonale skomunikowane z Centrum Warszawy, a jednocześnie oferuje ceny nieruchomości zbliżone do cen na przedmieściu.

Dom jednorodzinny w malowniczym otoczeniu WilanówSprzedaż domów na Osiedlu Ville Parkowe już trwa. Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego jeśli rozważasz zakup domu w tej lokalizacji koniecznie już dzisiaj skontaktuj się z Biurem Sprzedaży. Oferowane nieruchomości dostępne są w dwóch wariantach – jako bliźniaki połączone ścianami szczytowymi lub jako nieruchomości połączone garażami.